באיזה גיל הילד שלך?     0-3 חודשים   |   3-6 חודשים   |   6-12 חודשים   |   1-2 שנים   |   2-3 שנים   |   גילאי גן   |   גן חובה   |   ביה"ס היסודי   

הזמנות לימי הולדת

מכינים מסיבת יום הולדת מלהיבה ומיוחדת? שלחו הזמנות שיתאימו לאותה חגיגה. איך מכינים הזמנה יפה ומה אסור לשכוח.

מאת: שירלי צפלוביץ

המאמר מתאים לגילאים 
הזמנות הן חלק בלתי נפרד מתרבות ימי ההולדת, ומהפרקטיקה שלהם. ביום ההולדת של ילדינו נרצה שכל הילדים המוזמנים יגיעו בדיוק בשעה הנכונה, על מנת שלא תגרם לחוגג עוגמת נפש.

אפשר לקנות בכל חנות צעצועים או מסיבות הזמנות מודפסות שצריך רק למלא, אבל אם אתם רוצים הזמנה מקורית ויפה שכולם יזכרו - תוכלו להכין אותה בעצמכם.

תוכן ההזמנה


חשוב מאד שכל פרטי המידע יופיעו על ההזמנה באופן ברור ונוח לקריאה:
שם הילד
גיל הילד
מקום האירוע (בבית, במקלט הבניין, בחצר הבית, בפארק, באולם...)
כתובת מדוייקת של המקום
במידה ולא מדובר בבית בשכונת המגורים שלכם, או במקום מאד מוכר (המתנ"ס השכונתי למשל), מומלץ לצרף מפה
יום בשבוע ותאריך
שעת התחלה ושעת סיום
טלפונים לבירורים
הוראות מיוחדות - לדוגמא:
   - פיג'מה, שק שינה, כרית ובובה למסיבת פיג'מות
   - בגדים שאפשר ללכלך ליום הולדת עם יצירה מלכלכת
   - בגד ים, מגבת, קרם הגנה ובגדי החלפה ליום הולדת קייצי
   - בגדים בצבע לבן ליום הולדת שאנטי
   - בגדים נוחים ליום הולדת ספורטיבי


עיצוב ההזמנה


אם יום ההולדת נסוב סביב נושא מסויים, אפשר להתאים את עיצוב ההזמנה לנושא, אפילו באופן רופף. זה יכול להתבטא בניסוח הטקסט, בצורת ההזמנה, או בציורים המצורפים. השמים (והדמיון שלכם) הם הגבול.

הזמנה מודפסת
הזמנה מודפסת פשוטה
הקליקו על התמונה להגדלה  הזמנה מודפסת פשוטה
שילוב של אלמנטים גרפיים וטקסט יתן יוכל לתת לכם כל הזמנה שתוכלו לחשוב עליה. להכנת ההזמנה אפשר להשתמש בתוכניות לעריכת תמונות או אפילו בתוכנת פאוור פוינט, שבה השימוש באלמנטים נפרדים של גרפיקה וטקסט הוא מאד קל.

אם אתן משתמשים של תוכנות אופיס של מיקרוסופט, תוכלו למצוא מגוון גדול של תמונות וגרפיקות לשימוש ביתי באוסף התמונות של מיקרוסופט. כמו כן, תוכלו להשתמש בכל מנוע חיפוש לתמונות על מנת לאתר תמונות המתאימות לנושא יום ההולדת שלכם.


הזמנה מקושטת
אפשר לשפר את עיצובה של כל הזמנה מודפסת על ידי הוספת אלמנטים עיצוביים לדף המודפס, כגון מדבקות נוצצות או תלת מימדיות, קישוט בדבק נצנצים, הדבקת סרט קשור, צירוף מטבע שוקולד או מסטיק ארוך ודק - כל דבר שאפשר לחבר להזמנה ולהכניס למעטפה.


הזמנה מצולמת
הזמנה מצולמת
הקליקו על התמונה להגדלה  הזמנה מצולמת
אם יש לכם ידע בסיסי בתוכנות לעיבוד תמונה, תוכלו להשתמש בתמונה של הילד להכנת ההזמנה. הוסיפו לתמונה אלמנטים של קישוט ואלמנטים של טקסט עם פרטי המידע הדרושים.

את ההזמנות אפשר להדפס על נייר במדפסת ביתית, אבל אם תמסרו אותן להדפסה בחנות צילום (כמו פיתוח תמונות) תקבלו הזמנה עוד יותר מקורית ונחמדה.


הזמנה בכתב ידו של הילד
במיוחד בגיל הגן וכיתה א', כשכתב היד של הילדים הוא ילדותי וחמוד, אפשר להכין הזמנה מצויירת וכתובה על ידי הילד. כדי שהילד לא יאלץ להכין עשרות הזמנות בכתב ידו, תנו לו להכין את ההזמנה על דף לבן וסרקו את התמונה למחשב. כך תוכלו להדפיס הזמנות עם נגיעה אישית של ממש.


הזמנה על מגנט
כדי שההזמנה שלכם תשמש גם תזכורת להורים ולילדים, אפשר להכין הזמנה על מגנט. בין אם תשמשו בגליון מגנט (לרכישה בחנויות היצירה) או במגנטים המחולקים חינם על ידי בעלי מקצוע, התהליך הוא זהה וקל. הדפיסו הזמנות בגודל המתאים למגנט והדביקו אותן על מגנטים.
המגנט יכול לבוא במקום הזמנה מודפסת או כתוספת. במידה ומדובר רק במגנט קטן המשמש כתזכורת בנוסף להזמנה מודפסת מפורטת, מספיק לכתוב עליו את שם הילד, תאריך ושעת המסיבה. את כל שאר הפרטים יקבלו ההורים בהזמנה המלאה.


הזמנה על קלף
בחנויות היצירה ניתן לרכוש דפים דמויי קלף, להדפיס עליהם את ההזמנות (שתי הזמנות בדף), לחרוך את שולי הדף בעזרת נר (בזהירות!) ולגלגל להודעה קשורה בסרט. אפשר להשתמש בגופן (פונט) מעניין שייתן לכתב מראה עתיק או מסולסל. הזמנות אלו מתאימות במיוחד ליום הולדת בנושא פיראטים, אבירים ונסיכות, קוסמים וכדומה.


הזמנה לא מרובעת
הזמנה עגולה
הקליקו על התמונה להגדלה  הזמנה עגולה
אפשר להפוך כל הזמנה למיוחדת ולא שגרתית אם נגזור אותה בצורה מעניינת אך פשוטה - עיגול, לב, פרח, פרפר, עפיפון, דג, כובע ליצן ועוד.

מומלץ להשתמש בנייר שאינו עבה מדי, כדי שתוכלו לגזור בכל פעם מספר הזמנות ולחסוך בזמן ומאמץ.


הזמנה על בלון
אם אתם רוצים לשלוח לילדים המוזמנים הזמנה מפתיעה שאף אחד לא ישכח - הכינו הזמנה על בלון. לוקחים בלון בצבע בהיר, מנפחים אותו, רושמים עליו בטוש עמיד (כגון ארטליין) את פרטי ההזמנה, ממתינים לייבוש ומוציאים את האויר. מכניסים את הבלון למעטפה עליה רושמים "נפחו אותי!". מקבלי ההזמנה ינפחו את הבלון ואז יראו את ההודעה הכתובה עליו.

הזמנה על בלון - בלי אוויר
הקליקו על התמונה להגדלה  הזמנה על בלון - בלי אוויר לי-את אוגד
הזמנה על בלון - מנופחת וחגיגית
הקליקו על התמונה להגדלה  הזמנה על בלון - מנופחת וחגיגית לי-את אוגד


והעיקר, שיהיה יום הולדת שמח!
© כל הזכויות שמורות