באיזה גיל הילד שלך?     0-3 חודשים   |   3-6 חודשים   |   6-12 חודשים   |   1-2 שנים   |   2-3 שנים   |   גילאי גן   |   גן חובה   |   ביה"ס היסודי   

"הטבלה" (או איך תעזרו לילדים להתארגן בבוקר)

התארגנות בבוקר לקראת בית הספר או הגן מהווה קושי אמיתי עבור ילדים רבים והוריהם. טבלת המטלות היא שיטה שנחלה הצלחה והפכה את הבוקר לנעים ומהיר בבתים רבים. נסו גם אתם!

מאת: שריתוש ושירלי

המאמר מתאים לכל הגילאים


ילדים רבים מתקשים להתארגן באופן יעיל בבקרים. אם נהיה כנים עם עצמנו, גם להרבה מבוגרים זה לא בדיוק קל....

כדי להקטין את כמות הויכוחים ולעזור למשפחה להתארגן במהירות בבוקר לקראת היום החדש, אנחנו מציעים להפוך את ההתארגנות בבוקר למשחק משימות. במשחק זה יש לכל ילד טבלת משימות, הכוללת את משימות ההתארגנות הקבועות של הבוקר - לקום, לעשות פיפי, לצחצח שיניים, להתלבש, להסתרק וכדומה. כל מטלה שהילד מסיים הוא מסמן בטבלה. והמוטיבציה לסיים את הטבלה עוזרת להתארגנות.

בבתים בהם שני אחים או יותר, אפשר להפוך את המשחק לתחרותי. אופציה אחרת היא לשחק נגד שעון מעורר או טיימר.

אפשרות נוספת לייעול מטלות הבוקר, אף אם אינה קשורה לטבלה, היא המלצה להכין בערב מראש את התיק לגן או לבית הספר וכמובן את הבגדים שעל הילדים ללבוש.

לחצו כאן להורדת הטבלה (בפורמט פאוור פוינט) למחשבכם האישי. רוצים להחליף את הציורים כך שיתאימו לילד הפרטי שלכם? רוצים לעדכן את המטלות בהתאם לנהוג בביתכם? רוצים להוסיף משבצת המסמנת את הזמן שחלף עד סיום ההתארגנות, כדי לקבוע שיא משפחתי ?- תרגישו כמו בבית


ביצוע


אנחנו מכירים שתי גישות לביצוע הטבלה - אחת לפיה משקיעים הרבה בהכנתה, ונהנים מטבלה רב פעמית שתשמש אתכם כל השנה, והשניה, מהירה יותר, בה אין צורך בהשקעה ראשונית, אבל יש לדאוג לאספקה שוטפת של דפי טבלה.

טבלה רב פעמית


הורידו את הקובץ והתאימו אותו למטלות הבוקר שלכם

הדפיסו את הדף וניילנו אותו כדי לשפר את עמידותו (למינציה, טפט שקוף או שמרדף).

מגנטים: חברו את הטבלה למקרר באמצעות מגנטים. הכינו מספר מגנטים צבעוניים כמספר העמודות בטבלה - ניתן להשתמש לדוגמא בערכות גבס עם מגנטים, או לנצל את המגנטים שמקבלים מבעלי מקצוע, לגזור אותם בגודל המתאים ולהדביק עליהם ציור נחמד. עם כל מטלה שהילד יסיים, עליו להדביק מגנט במשבצת המתאימה.

סקוצ'ים: תלו את הטבלה במקום נגיש ונוח. הכינו מספר ציורים קטנים שיתאימו למשבצות הריקות בטבלה (אלו יכולים להיות ציורים המתאימים לנושא או אפילו סתם קוביות צבעוניות). ניילנו גם את הציורים הקטנים. גזרו סרט סקוץ' לריבועים בהתאם למספר המטלות בטבלה. הדביקו בכל משבצת בטבלה צד אחד של הסקוץ' ואת הצד השני הדביקו על הציור הקטן. עם כל מטלה שהילד יסיים, עליו לחבר באמצעות הסקוצ'ים ציור במשבצת המתאימה.

אפשרות נוספת היא להשתמש בטושים מחיקים, לסמן V על כל מטלה שבוצעה מדי בוקר, ובסוף היום למחוק את הסימונים באמצעות מחק או מגבון לח.


טבלה חד פעמית


הורידו את הקובץ והתאימו אותו למטלות הבוקר שלכם

הדפיסו מספר רב של עותקים וחברו אותם ביחד (באמצעות שדכן או קלסר טבעות דק).

תלו את חבילת הדפים או הקלסר, במקום עם גישה נוחה לילד.

ציידו את הילד בטוש / עפרון / חותמת / גליון מדבקות.

עם כל מטלה שהילד מסיים, עליו לסמן את המשבצת המתאימה בטבלה.

כל ערב יש לתלוש את הדף שהילד מילא בבוקר כדי שכשיקום יחכה לו דף חדש ונקי.
© כל הזכויות שמורות