באיזה גיל הילד שלך?     0-3 חודשים   |   3-6 חודשים   |   6-12 חודשים   |   1-2 שנים   |   2-3 שנים   |   גילאי גן   |   גן חובה   |   ביה"ס היסודי   

מתנות יום הולדת מומלצות לפי גילאים

מחפשים רעיון למתנה? בכתבה הבאה תמצאו טיפים לרכישת מתנות יום הולדת וכן רשימת מתנות מומלצות לגילאים שנה עד 6. מזל טוב!

בעריכת: מערכת הלול

המאמר מתאים לכל הגילאים


מזל טוב לחוגגים יום הולדת! (או חנוכה, או פסח או כל אירוע משמח אחר...)

ליקטנו עבורכם רשימות של מתנות יום הולדת מומלצות לפי גילאים. הרשימות מבוססות על נסיוננו כאמהות לילדים בגילאים 0 - 6 ועל רעיונות שהתקבלו מגולשי האתר, ולא מושפעות משיקולים מסחריים כלשהם. ברשימות תוכלו למצוא מתנות שמתאימות לילדים שונים, בתקציבים שונים.

אם יש לכם רעיונות נוספים, או המלצות על מתנות מוצלחות שהילדים שלכם קיבלו, נשמח כמובן אם תשתפו אותנו באמצעות מנגנון התגובות.


כמה דברים שכדאי לזכור כשקונים מתנה:


על מנת לבחור מתנה מוצלחת כדאי לברר עם הילד עצמו או עם ילדים בגילו איזו מתנה נחשבת מועדפת. אפשר גם להתייעץ עם המוכר/ת בחנות ולברר מהם הלהיטים לגיל המבוקש. כדאי לזכור שבגילאים מסויימים דווקא המתנות הפושטיות שעלו שלושה שקלים נתפסות כהרבה יותר אטרקטיביות מאשר מתנה מושקעת שעלתה ממון רב.

קנו רק מוצרים בטיחותיים המתאימים לגיל. זה במיוחד חשוב בגיל הרך. חלקים קטנים הנכנסים לתוך קופסת פילם מהווים סכנת חנק ולכן לא מתאימים לפעוטות מתחת לגיל שלוש.

לצעצועים זולים במיוחד יש נטיה להתפרק, לכן לדעתנו עדיף להשקיע במשהו יותר קטן אבל יותר איכותי. השקיעו בצעצועים מקוריים ולא חיקויים זולים ונחותים. וכן, יש הבדל.

נסו לחשוב "מחוץ לג'נדר". בנים, בהחלט יכולים להנות מבובות, עגלה וכלי מטבח בגילאים הצעירים או מערכות יצירה מתאימות בגילאים גדולים יותר. בנות יכולות להפיק המון ממשחקי הרכבה, כלי עבודה או מכוניות.

כאשר אתם רוכשים כמתנה משחקים המופעלים על ידי בטריות, צרפו בטריות מתאימות. כך יוכל הילד להנות מהמשחק עם קבלתו.

משחקים שעושים הרבה רעש אולי יגרמו לילד הרבה הנאה, אבל ההורים שלו עלולים לנתק איתכם את היחסים. קחו את זה בחשבון אם אתם בכל זאת הולכים על צעצועים מרעישים - וודאו שיש להם כפתור ווליום וכפתור השתקה.

אם אתם רוכשים משחקי מחשב, וודאו שהם מתאימים למערכת ההפעלה ולחומרה המותקנת במחשב של הילד המקבל.

אם יש משהו גדול ויקר שילד היומולדת רוצה - למשל סוג מסוים של לגו או פליימוביל תתארגנו ביחד כמה ילדים ותביאו לו משהו גדול או כמה דברים קטנים כשכל אחד מביא חלק אחר.

עטפו את המתנה - חצי מהכיף של מתנת יום הולדת הוא לקרוע את העטיפה.

צרפו כרטיס ברכה. כרטיסי הברכה המוצלחים ביותר הם אלה שהילדים מכינים בעצמם. הדביקו את הכרטיס למתנה, ואל תשימו אותו בשקית - כך הוא לא ילך לאיבוד ויהיה ברור של מי המתנה.

אם לא מדובר בילד הפרטי שלכם, תמיד להוסיף פתק החלפה ולרכוש את המתנה בחנות שלהורי הילד יש גישה אליה - קנו בחנות השכונתית רק אם אתם גרים באותה שכונה, אם לא - קנו בחנות השייכת לרשת מרובת סניפים.

כשקונים מתנות גם לאחים - לא מומלץ שהקופסא של המתנות לאחים תיהיה יותר גדולה מהקופסא של ילד יום ההולדת גם אם המתנה הקטנה "שווה" יותר. תקף בעיקר בילדים קטנים שאצלם "הגודל כן קובע".

המלצה ארגונית: להכין סטוקים של מתנות לימי הולדת בגן. אחרת תמצא את עצמך אורז ואזה ליום הולדת בגן או לחילופין רץ באמצע הלילה לרכוש מתנה.


מתנות מומלצות לפי גילאים


מתנות לגיל שנה
מתנות לגיל שנתיים
מתנות לגיל 3-4
מתנות לגיל 5-6
© כל הזכויות שמורות